آموزش خانه داري براي همه

آموزش خانه داري براي همه

راهنمای خرید گل ارکیده فالانوپسیس سالم

برای اینکه گل ارکیده فالانوپسیسی که می خرید خوب و سالم باشد باید دقت کنید که گل انتخابی تان دارای برگ های سبز روشن و ساقه بلند باشد. بعلاوه توجه به سایر نکاتی که در ادامه این مقاله یادآور شده نیز کمک می کند تا از خریدتان احساس رضایت کنید. بنابراین با ما همراه باشید.
1-    برگ ها: همانطور که قبلا اشاره شد ارکیده فالانوپسیسی سالم است که دارای برگ های سبز و روشن باشد. البته بیشتر منظور برگ های بالایی گل است چرا که ممکن است چند برگ از برگ های پایینی این گل کمی زرد و پژمرده باشد که طبیعی است. چنانچه برگ های بالایی گل سالم نیست مشخصه عدم آبیاری و کودهی مناسب گل می باشد پس بهتر است از خرید چنین گل ارکیده ای خودداری کنید.

2-    ریشه ها: اگر قصد خرید گیاه ارکیده فالانوپسیس را دارید باید گیاهی را انتخاب کنید که ریشه های سالمی دارد. بنابراین گلدانی را انتخاب کنید که شفاف است و امکان بررسی ریشه های گیاه را به شما می دهد. ریشه های ارکیده فالانوپسیس باید ضخیم، محکم و به رنگ سفید، نقره ای و یا سبز کم رنگ باشد. چنانچه ریشه های گیاه ارکیده ای بر اثر آبیاری بیش از حد قارچی و زرد شده باشد و یا بر اثر کم آبی خاکستری و پوست پوست باشد نباید آن را خریداری کنید. حتی گاهی ریشه های ارکیده به علت بیماری زرد رنگ می شود پس خرید چنین گیاهی عاقلانه نیست.

3-    ساقه ها: ساقه های گل ارکیده انتخابی شما باید قوی و مستحکم باشد تا بتوانند وزن غنچه ها را تحمل کرده و از طریق آوند ها مواد غذایی را به خوبی به گل انتقال دهند. پس هنگام خرید ارکیده به ساقه آن حتما توجه کنید.

4-    گل ها و جوانه ها: اگر قصد دارید به مدت طولانی از گل ارکیده فالانوپسیس نگهداری کنید، گلی را خریداری کنید که دارای هفتاد درصد غنچه بسته و تنها سی درصد غنچه باز باشد.  در این صورت تا مدت ها شاهد باز شدن غنچه های تازه خواهید بود و در نتیجه به مدت بیشتری از جذابیت گل خریداری شده لذت خواهید برد.

(0) نظر
X