آموزش خانه داري براي همه

آموزش خانه داري براي همه

نکاتی درباره خرید ماشین لباس شویی اتوماتیک

آنچه که باید هنگام خرید ماشین لباسشویی بدانید:

1)    ماشین لباس شویی  باید استاندارد و دارای برچسب انرژی باشد.

2)    ماشین لباس شویی بخرید که ظرفیتش با تعداد اعضای خانواده و میزان لباس های شما، سازگار باشد. حداکثر ظرفیت ماشین لباسشویی های تمام اتومات 5، 6، 7 و 8 کیلو گرم می باشد.


3)    مسلما مبلغی که می خواهید برای خرید ماشین لباس شویی صرف کنید بر انتخاب شما تاثیر می گذارد اما سعی کنی در صورت امکان با پرداخت کمی مبلغ اضافه تر ماشین لباس شویی با کیفیت تری بخرید.

4)    خرید ماشین لباسشویی که قابل تنظیم باشد بسیار مناسب است چون می توانید آن را مطابق جنس و رنگ لباس هایتان تنظیم کنید.


5)    اگر محلی که برای ماشین لباس شویی در نظر گرفته اید، نزدیک به شیر آب گرم است پیشنهاد می کنیم به جای خرید ماشین های تک شیره، ماشینی دارای دو شیر را انتخاب کنید. با این کار وقتی باید لباس ها را در دمای بالایی شست، بخشی از آب گرم از طریق شیر آب گرم فراهم می شود و انرژی مصرفی دستگاه کمتر می شود در حالی که در غیر این صورت تامین دمای مطلوب بر عهده المنت دستگاه قرار می گیرد.

6)    اگر مایلید لباس ها را کاملا خشک یا تقریبا خشک از ماشین خارج کنید، ماشینی تهیه کنید که دور خشکنش بالا باشد. حداکثر سرعت دور خشکن در ماشین لباس شویی های ایرانی 500، 600، 700 و 800 و در ماشین های خارجی معمولا 600، 800، 1000، 1200، 1400 یا 1600 است. البته ماشین لباس شویی که دارای دور خشک کن 1200 است، هنگام خشک کردن لباس ها با سرعت 600، 800 یا 1000 کار خواهد کرد.


7)    هنگام خرید ماشین لباس شویی به مدت زمان ضمانت و نوع خدمات پس از فروش آن دقت کنید.

8)    بسته به فضای محلی که برای نصب ماشین لباس شویی در اختیار دارید می توانید عرض و ارتفاع مناسب ماشین را انتخاب کنید. البته بیشتر ماشین‌ لباسشویی ها عرض ۶۰ و ارتفاع ۸۵ سانتی متر دارند.


9)    هنگام خرید دقت کنید که ماشین لباس شویی مد نظر دارای امکانات شست و شو با آب سرد، شست و شو با درجه حرارت پایین آب و امکان تعیین تعداد دور آبکشی در دقیقه باشد این امکانات شست و شو مصرف انرژی را کاهش می دهند.

10)     ماشین های درب از جلو آب کم تری نسبت به ماشین های درب از بالا مصرف می کنند و همچنین کار شست و شو را بهتر انجام می دهند.

(0) نظر
X