آموزش خانه داري براي همه

آموزش خانه داري براي همه

سشوار و هر آنچه که در زمان خرید باید دقت کنید

امروزه سشوار یکی از وسایل پرکاربرد به حساب می آید که انواع مختلفی از جمله مدل حرفه ای، نیمه حرفه ای، خانگی و مسافرتی دارد. این چهار مدل سشوار براساس میزان کارکردشان با یکدیگر فرق می کنند. اما به طور کلی این وسیله به دو نوع معمولی و چرخشی تقسیم می شود که سشوارهای چرخشی دارای برس هستند. مطلب حاضر راهنمای خوبی برای خرید انواع سشوار می باشد.

1)    موتور: موقع خرید سشوار به این نکته توجه کنید که مدل موتور سشوارهای حرفه ای که در آرایشگاه ها کاربرد دارند AC و مدل موتور سشوارهای خانگی DC می باشد.

2)    قدرت: یکی از فاکتور های تعیین کننده عمر این دستگاه قدرت موتور آن است. در مورد سشوار های خانگی باید به دنبال سشواری با قدرت 1800 یا 2000 به بالا باشید. با این حال سشوار های چرخشی نیازمند قدرت موتور 700 به بالا می¬ باشند چون احتیاجی به قدرت پرتاب باد ندارند.

3)    تنظیم حرارت: سشوار خوب مجهز به دکمه تنظیم حرارت است. با این دکمه می توان خیلی راحت میزان حرارت لازم را تنظیم کرد.

4)    تنظیم سرعت: مدل های مناسب سشوار همچنین دارای قابلیت سرعت پرتاب باد می باشند که هنگام استفاده از این وسیله بسیار به کار می آید.

5)    باد سرد: وجود دکمه باد سرد در سشوار بسیار مفید است. با این دکمه می شود مو را از طریق خنک کردن آن تثبیت کرد. برخی سشوارها فاقد این قابلیت هستند.

6)    نوع المنت: المنت های سرامیکی طول عمر و کارکرد دستگاه را افزایش می دهند چون باعث می شوند دستگاه کمتر داغ کند. سشوارهای مدل جدید همگی دارای این نوع المنت هستند.
7)    تولید یون: سشوار های نسل جدید و بروز دارای قابلیت تولید یون هستند که بسیار کاربردی است. این نوع سشوارها مو را بهتر خشک می کنند و با حفظ چربی موها، مانع به هم چسبیدگی و وزی آن ها می شوند.

8)    امکانات جانبی: از امکانات جانبی سشوار می توان به وجود دیسپانسر اشاره کرد. موقع خرید سشوار، دقت کنید که دست کم یک دیسپانسر یا متمرکز کننده داشته باشد چراکه بسیار مفید است. آپشن دیگری که یک سشوار می-تواند دارا باشد سری برس مانند مخصوص ماساژ مو می باشد که لذت استفاده از دستگاه را دوچندان می کند. از دیگر نکات مثبتی که می تواند در انتخاب شما در نظر گرفته شود بلندی سیم برق، دکمه توربو و وجود حلق آویز می باشد.

(0) نظر
X