آموزش خانه داري براي همه

آموزش خانه داري براي همه

نکات موثر در خرید خرما

مقاله حاظر سعی دارد تا شما را برای خرید خرمای با کیفیت راهنمایی کند از این رو نکاتی چند در این باره ارائه داده شده است. بنابراین به هنگام خرید خرما به موارد زیر توجه کنید.

هنگام خرید خرما از موارد زیر غافل نشوید:

    چنانچه تجربه زیادی در خرید خرما ندارید بهتر است در دفعات اول از خرید خرمای رو باز، خودداری کنید. مگر اینکه فروشنده را به خوبی بشناسید. به عبارت دیگر از آنجایی که مشخص نیست این گونه خرما ها چگونه و در چه وضعیتی کشت و نگهداری می شوند، بهتر است به جای آن ها خرما های بسته بندی شده را خریداری کنید. خرید خرمای بسته بندی نیز نیازمند دقت است برای مثال خرما ها نباید به هم فشرده و پرس باشند و داخل بسته باید فاقد هرگونه آشغال ریزه ای باشد. موارد ذکر شده درمورد خرما های به صورت غیر صنعتی بسته بندی شده، بسیار مشاهده می شود. همچنین باید بدانید خرمایی که شیره آن شکرک زده باشد، تازه نیست.

اگر می خواهید به طور اصولی خرما بخرید، حتما به رنگ آن دقت کنید. البته رنگ خرما بستگی به نوع خرما دارد. بنابراین باید انواع خرما را بشناسید و رنگ آن ها را یاد بگیرید. همچنین می توانید حین خرید، در صورت دسترسی به گوشی موبایل یا سایر وسایل ارتباطی، رنگ خرمای مورد نظر خود را در اینترنت جستوجو کرده و طبق آن خرید کنید. انجام این کار به خریدار کمک می کند تا بفهمد که آیا خرمایی که قصد خرید آن را دارد، رسیده است یا نه و در نتیجه، خرید شایسته تری خواهد کرد. برای مثال خرمای پرفروش مضافتی، به رنگ مشکی تیره است یعنی با کیفیت ترین این نوع خرما به این رنگ است. البته به رنگ های قهوه ای سوخته و یا به رنگ خرمای گران پیارم که در ایران کشت می شود نیز، مشاهده می شود.

    و اما مهم ترین ویژگی که باید هنگام خرید خرما به آن توجه کرد کیفیت آن است یعنی خرما نباید له شده یا دارای زدگی و ناخالصی باشد. دقت کنید که کل بسته خرما با کیفیت باشد نه فقط ردیف اول آن.

نکات مهم درمورد بسته بندی خرما:

    متاسفانه خرما نیز همچون بسیاری از صنایع دیگر در کشور ما بسته بندی ضعیفی دارد. با این حال باید دقت کنید که علامت استاندارد حتما بر روی بسته خرما درج شده باشد و همچنین جنس بسته بندی با کیفیت و مناسب باشد.

(0) نظر
X