آموزش خانه داري براي همه

آموزش خانه داري براي همه

نحوه خرید عسل طبیعی

همانطور که می دانید عسل یکی از مفیدترین مواد غذایی می باشد که توسط زنبوران عسل گردآوری و ساخته می شود.
اگر می خواهید عسلی که می خرید طبیعی و با کیفیت باشد باید با راه های تشخیص عسل طبیعی از تقلبی آشنا شوید. البته لازم به ذکر است که تنها راه حتمی تشخیص طبیعی بودن عسل، آزمایش آن در آزمایشگاه های معتبر مواد غذایی می باشد. با این حال مطلب حاظر سعی دارد به شما چند روش ساده برای شناسایی عسل با کیفیت، آموزش دهد.

راه های شناسایی عسل طبیعی:

    عسل اگر طبیعی باشد شکرک می زند: آمیلاز موجود در عسل طبیعی باعث می شود که عسل مدتی بعد ته نشین شود و شکرک بزند. البته عسل تقلبی نیز ممکن است شکرک بزند اما با این تفاوت که شکرک عسل تقلبی سفت و آبنبات مانند است و با خوردنش صدا ایجاد می شود. در حالی که عسل طبیعی به تدریج شکرک می زند و شکرک عسل طبیعی مثل شکرک شیره خرما نرم است نه سفت و شبیه نبات.

    رنگ عسل طبیعی: عسل طبیعی ممکن است رنگ های متفاوتی داشته باشد چراکه رنگ عسل بسته به گلی است که از آن شهد جمع آوری شده. مثلا رنگ عسل گل اقاقیا سفید می باشد اما عسل بهار نارنج طلایی رنگ است. بنابراین هنگام خرید به نوع عسل و رنگ آن توجه کنید.

    عطر و بو عسل طبیعی: یکی دیگر از مشخصه های عسل طبیعی عطر و بوی آن است به این صورت که اگر درب ظرف عسل طبیعی را باز کنید می توانید بوی گل های طبیعت را استشمام کنید.

    طعم عسل طبیعی: عسل تقلبی مزه شکر می دهد اما عسل اصل مزه شکر نمی دهد بلکه دارای مزه ی خاصی می باشد که ویژه عسل است.

    تشخیص عسل اصل از تقلبی با استفاده از آب سرد: اگر کمی عسل تقلبی را در آب سرد بریزید مشاهده خواهید کرد که به راحتی در آب حل می شود. اما چنانچه عسل شما اصل و طبیعی باشد پس از آن که در آب سرد ریخته شد بدون اینکه حالت چسبندگی اش را به سرعت از دست دهد، به طور عمودی در داخل آب فرو می رود و تهنشین می شود و سریع در آب حل نمی شود.

(0) نظر
X